Tüplü Dalış (Scuba Diving), macera, eğlence ve rekreasyon yaratan çok çeşitli aktivitelere ve birbiriyle ilişkili becerilere yönelik bir araçtır.

Gezegenin% 70’inden fazlası su ile kaplıdır ve SCUBA Diving ile sonsuz macera olanakları sunar.

Sizi bekleyen bir sualtı macerası dünyası var. Sertifikalı bir dalgıç olarak, pasaportu son sınıra kadar tutarsınız. Bozulmamış deniz ekosistemlerini, resiflerin ve renkli balıkların canlı dünyalarını deneyimlerken veya eski gemi enkazlarını keşfederken dönüştürülün.

Tüplü Dalış, macera tutkunu ve okyanus sevgisini paylaşan dünyadaki dalgıçları birleştiriyor.

Tüplü Dalış kritik, sosyal ve çevresel çabaları destekleyerek insanları okyanus komutanı olmaları için güçlendirir.

1. AFRİKA

CAPE VERDE
10 ana ada, 8 ek adacık ve gelişen bir turizm endüstrisi ile Cape Verde dalgıçlar için bir siren çağrısıdır. Burada modern enkazlar, fantastik mağaralar ve parlak renkli resifler bulacaksınız.

MADAGASKAR
El değmemiş mercanlar, kambur balinalar ve balina köpekbalıkları bulmak için unutulmaz bir maceraya çıkın.

MALAWİ
Dünyanın en iyi tatlı su dalışlarından bazılarıyla Malavi, tüplü becerilerinizi hassas bir şekilde ayarlamak için mükemmel bir ülkedir. Büyüleyici endemik türleri ve ilginç kaya oluşumlarını görmeyi bekleyin.

MOZAMBIQUE
Rüzgârlı dağlardan kristal denize kadar Mozambik, gezginlere aynı gün hem zirveleri zirve yapma hem de balina köpekbalıklarıyla dalış yapma fırsatı sunuyor.

SÃO TOMÉ VE PRÍNCIPE
Kuzey Afrika’nın çıkıntısının altında kalan Sao Tome ve Principe, bu bölgenin en iyi saklanan sırlarından bazılarıdır. İnanılmaz dalış ve büyüleyici manzaraları kaçırmak üzücü olurdu.

GÜNEY AFRİKA
Güney Afrika’da muazzam köpekbalıklarıyla dalış yapabilir ve şaşırtıcı resifleri keşfedebilirsiniz. Bol deniz yaşamı ile eşleştirilen kapsamlı görünürlük, Güney Afrika’yı olması gereken yer haline getiriyor.

TANZANYA
Akvaryum benzeri koşullar bir dizi makro ve dev deniz yaşamı ile birleştiğinde Tanzanya’yı dünyanın önde gelen dalış yerlerinden biri haline getiriyor. Zanzibar, Pemba ve Mafia 3 ana dalış adasıdır.

2. ASYA

BRUNEİ
Brunei, muhteşem batık dalışıyla giderek daha fazla tanınmaktadır. Kirlenmemiş okyanuslar ve insansız plajlar gibi sıcak tropikal sular da her seviyedeki dalıcıları memnun eder.

KAMBOÇYA
Kamboçya’nın tropikal suları deniz yaşamı ve renkli resiflerle doludur. Güneydoğu Asya’da en beklenmedik dalışlardan bazıları, kıyı şeridi ve küçük adaları ile Kamboçya’da bulunabilir.

NOEL ADASI
Şaşırtıcı bir biyoçeşitlilik dizisiyle dolu kalabalık olmayan dalış yerleri 40 metrelik görünürlük, sonsuzluğa düşen duvarlar, bir 2.Dünya Savaşı enkazı ve inanılmaz renkli mercan resiflerinin tadını çıkaran dalgıçları büyüler.

DOĞU TİMOR
Doğu Timor’da dalış harika. Balinalar ve yunuslarla yapılan bol bol karşılaşma için büyük bir görünürlük elde edersiniz. Birincil dalış yerleri Dili & Atauro Adası’dır.

HİNDİSTAN
İnanılmaz derecede eşsiz olan Hindistan’ın sayısız keşif fırsatı var. Mavi lagünlerde tüplü dalış yapın, buharlı ormanlarda gezinin veya hareketli bir şehirde acele edin – hepsi tek bir gün boyunca.

ENDONEZYA
Gezegenin balık türlerinin dörtte biri ve mercanlarının% 15’i ile, bol Endonezya tutkulu bir dalgıç için bir zorunluluktur.

JAPONYA
Tarihle dolu bir ülke olan Japonya, sakin bir ortamda eşsiz tüplü dalış imkanı sunmaktadır. Dağlardan dev şehirlere, sonsuz okyanusa, tek bir günde dolaşın.

MALEZYA
Malezya, Sipadan Adası gibi yerlerde birinci sınıf dalış imkanı sunar ve Malezya’nın doğu kıyısı açıklarındaki adalarda kolay dalış ve sağlıklı resifleriyle yeni dalgıçlar için de idealdir.

MYANMAR (BURMA)
Sadece 1997’den beri turizme açık olan Myanmar, bozulmamış resiflere ve keşfedilmemiş bölgelere kısa bir bakış sunuyor. Büyük balık manzaraları ve nadir makro yaşam, bu uzak hedefe giden dalgıçları ödüllendirir.

FİLİPİNLER
7.107 ada ile Filipinler her seviye için fırsatlar sunuyor. Yeni başlayanlar kolay plaj girişlerini takdir ederken, gelişmiş dalgıçlar derin batıkların ve 1.200 makro ve pelajik türün tadını çıkarabilirler.

SİNGAPUR
Malezya’nın güneyinde bir ada ülkesi olan Singapur’da bazı dalış sertifikaları alın. Uygun fiyatlı dalış paketleri Singapur’u cazip bir yatırım haline getiriyor.

GÜNEY KORE
Güney Kore, yaz aylarında Güney Çin Denizi’nden gelen ılık sularla ve kışın daha soğuk akımların birleşmesiyle kaçırılmaması gereken büyük mevsimsel dalışlara ev sahipliği yaparak benzersiz dalış deneyimleri sunuyor.

SRİ LANKA
Hint Okyanusu’nun incisi Sri Lanka, tropikal balıklarla dolu canlı mercan resiflerinden keşfedilmeyi bekleyen muhteşem batık enkazlara kadar sayısız dalış macerası sunuyor.

TAYVAN
İlginç bir manzara, pelajik tür ve mercan karışımı içeren ıssız dalış siteleriyle Tayvan henüz önemli bir dalış noktası değil. Ancak, adı yayılırken daha fazla dalgıç çekeceği de kesindir.

TAYLAND
Tayland’da aralarından seçim yapabileceğiniz birçok mükemmel dalış noktası bulunmaktadır. Hepsi güzel plajlar, sallanan palmiye ağaçları ve manta ışınları içeren deniz yaşamının bolluğu ile zengin, berrak, ılık suları bir arada bulabilirsiniz.

VİETNAM
Vietnam alışılmadık bir dalış durağı sunuyor, ancak popülerliğini yavaş yavaş Con Dao ve Phu Quoc gibi gizli mücevherlerin yanı sıra yeni dalgıçların oyun alanı olan Nha Trang ile büyütüyor.

3. PASİFİK

AVUSTRALYA
Gerçekten Avustralya gibi bir yer yok. Avustralya’nın doğu kıyısında dünyaca ünlü Great Barrier Reef’in kuzey ucundan, Batı Avustralya dışındaki bozulmamış dalış koşullarına kadar her yer bir hazinedir.

COOK ADALARI
Güney Pasifik’in ortasındaki rüya gibi Cook Adaları, huzur ve sessiz bir üst taraf ama su altında çok fazla hareket arayan tüplü dalgıçlar için ideal bir kaçamak.

MICRONESIA’NIN FEDERELİ DEVLETLERİ
Bu kadar küçük adaya sahip olduğu için Mikronezya bölgesi dalış dünyasında bir devdir. Yakından dev vatusları, bozulmamış su altı manzaralarını ve dünyanın en iyi batık dalışlarından bazılarını deneyimleyin.

FİJİ
Fiji, ‘Dünyanın Yumuşak Mercan Başkenti’ olarak bilinir. Burada Dünya’daki en renkli resif ekosistemlerinden bazılarını bulacaksınız. Buna karşılık, dış resifler en iyi pelajik ve köpekbalığı dalışlarından bazılarına sahiptir.

FRANSIZ POLİNEZYASI
Turkuaz denizde parıldayan safir gibi dağılmış, Fransız Polinezyası adaları ve atolleri olabileceği kadar romantik. Tüplü dalgıçlar uyarılır, asla ayrılmak istemeyebilirsiniz!

GUAM
Kitle turizmi el değmemiş, uzak Mikronezya Guam adası, maceraya hazır dalgıçlar için mükemmel bir yer. Birinci Dünya Savaşı ve İkinci Dünya Savaşı batıkları, renkli mercanlar ve bol deniz yaşamı sizi bekliyor.

MARSHALL ADALARI
Gerçeküstü Marshall Adaları, her deneyim seviyesinden dalgıçlar ve kâşifler için bir oyun alanı olan Pasifik Okyanusu’nda saklanıyor. Sahilde rahatlayın, sonra dalın, acele etmeyin burada.

YENİ ZELANDA
Tamamen farklı dalışlara sahip iki adadan oluşan Yeni Zelanda’nın suları, hayranlık hissettirecek bir tepki uyandıran zengin enkazlar, fiyortlar ve yosun ormanları sunar. Yeni Zelanda gerçekten bollukların ülkesidir.

PALAU
Vahşi ve güzel Palau, dünyanın en iyi dalış noktalarından biri olarak ününü sürdürmeye devam ediyor.

PAPUA YENİ GİNE
Papua Yeni Gine, uzak ama şaşırtıcı deniz biyoçeşitliliği ve Coral Triangle’un sunduğu en iyi tüplü dalış ile geziye değer.

SOLOMON ADALARI
Olağanüstü güzel ama kitleler tarafından keşfedilmemiş olan harika Solomon Adaları, pastoral bir dalış tatili vaat ediyor. Yüzeyin altındaki renkli resifleri, endemik türleri ve İkinci Dünya Savaşı tarihini keşfedin.

TONGA
Tonga, dünyada kambur balinaları görebileceğiniz sadece iki yerden biridir. Her yıl Temmuz’dan Ekim’e kadar adalardan geçiyorlar.

VANUATU
Vanuatu, hem üst hem de su altı deneyimleri için bir seyahat cenneti – gerçekten bir keşif ülkesi.

Similar Posts